דברים שלא ידעתם על אוסטאופתיה לתינוקות

%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%90%d7%95%d7%a4%d7%aa%d7%99%d7%94-%d7%9c%d7%aa%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%a7%d7%95%d7%aa
אבחון אוסטאופתי כולל טיפול בבעיות במבנה הגולגולת ובליקויים בפעולת השרירים בתינוקות. הוא שונה מטיפולי פיזיותרפיה או עיסוי בכך שאינו כולל מתיחות או טיפול עמוק, אך למרות עדינותו הטיפול מאפשר לשחרר חסימות נוזלי עמוד שדרה ולחץ שמופעל על שרירים ועצבים ולסייע לתינוקות שסובלים מטראומות שלאחר לידה.

יתרונות טיפול אוסטאופתי לתינוקות

לטיפול שמבוצע בעיקרו באזור הגולגולת יתרונות רבים לטיפול בתינוקות רכים – הוא משחרר את התינוק מטראומת הלידה, מאפשר לתקן חוסר סימטריה במיקומן של עצמות הגולגולת, מרגיע את התינוק ומסייע בטווח רחב של בעיות שנגרמו לתינוק במהלך או לאחר הלידה כתוצאה מלחץ על תעלת העצב הגולגולתי או על על מערכת העצבים של עמוד השדרה. בין התחומים שבהן ניתן לטפל באמצעות אוסטאופתיה ניתן למנות בעיות הנקה כתוצאה מאופן חיבור הלשון ללסת שגורם ללחץ על עצבים בגולגולת, ריפלוקס בליעה שנגרם כתוצאה מהפעלת לחץ על מערכת העצבים. אוסטאופתיה מסייעת בזיהוי ובתיקון ליקויים בטונוס השרירים של תינוקות. הטונוס הוא המתח או כיווץ השרירים כשהגוף אינו מבצע תנועה. הוא נשמר באמצעות גירוי תת-עצבי נחלש בזמן או אחרי הפעלת שרירים ומסייע לגוף להישאר יציב בזמן מנוחה. טונוס חלש, או היפוטוניה, עלול להיגרם ממנוחה מרובה של התינוק או האם במהלך ההריון, הוא מתבטא, לדוגמה, בתינוק שמתקשה לבצע פעולות בהתאם לגילו. טונוס מוגבר, היפרטוניה, גורם לפעילות מוגזמת של התינוק. בעייה נוספת הנובעת מפעילות לא מותאמת של השרירים היא טורטיקוליס, נטיית הראש לצד אחד. האוסטאופת מסייע לשחרר את הלחץ העצבי המופעל על הגולגולת ועל הצוואר ועל ידי כך מסיר את הגורם שמגביל את יכולת התנועתיות של ראש התינוק. לאחר אבחון הנקודות הבעייתיות בגולגולת התינוק או במבנה השלד האוסטואפת מטפל בהן בעדינות רבה ובאופן שמרגיע את התינוק.

אוסטאופתיה לתינוקות – האם ידעתם?

אוסטאופתיה היא שיטה אלטרנטיבית שמחייבת קבלת תואר אקדמי באוסטאופתיה. השיטה המודרנית נחלקת לטיפולים בשלושה אזורי גוף שונים - טיפול בעמוד השדרה והרקמות הרכות, ריפוי אוסטאופתי של אברי הבטן הפנימיים וטיפולי קרניו סקראל המתמקדים בטיפול בעצמות ובעצבי הגולגולת הפנים והלסת. היא גישה הוליסטית שלפיה ריפוי של אזור מסוים בגוף הוא ריפוי של הגוף כולו. המטרה בטיפול בבעיה מסוימת המטרה היא לסייע בריפוי כלל מערכות הגוף. וכך, זיהוי וטיפול בליקויים בעצמות של גולגולת התינוק מסייעים לריפוי בעיות שקשורות למערכו העיכול או הנשימה של התינוק. אוסטאופתיה לתינוקות מתחילה עוד לפני הלידה - טיפול אוסטאופתי באם מסייע לשחרר אותה מכאבי גב ומגמיש את האגן פעולה שיכולה לסייע בהפחתת הלחץ על גולגולת התינוק בזמן המעבר בתעלת הלידה. המבנה העצבי של הגולגולת כולל שנים עשר עצבים שמוצאם מהמוח. הם קשורים לפעילות התחושתית והתנועתית מאזור הראש ועד לחלל הבטן ואחראים על הפעילות והתחושה של אברים כגון עיניים, צוואר וכתפיים לשון, לוע וגרון, מערכת העיכול, קנה הנשימה ובלוטת הרוק (בלוטת מצד האוזן), אלה הם האזורים הרגישים ביותר בגוף התינוק. היא טכניקת טיפול ידני בלבד. היא אינה מערבת שימוש במכשירים או בתרופות. תהליך האבחון ארוך למדי - האוסטאופת מתשאל את המטופל (בטיפול בתינוקות את המבוגר הנלווה לתינוק) באופן מקיף על אופן התנהגותו, ומבצע בדיקה ידנית מקיפה הכוללת בין השאר בדיקות סימטריה של הגוף, רגישות ברקמות הרכות, ובדיקות מרקם וחום של העור.
נְגִישׁוּת
סגור